Araç İçi Yangın Tüpleri

Araç içi yangın tüpleri konusunda da hizmet veren firmamız 10+ yıllık tecrübesiyle İstanbul – Beylikdüzü ve Tekirdağ – Çerkezköy şubelerimizle hizmet vermektedir. Firmamızda yangın eğitimi ve tatbikatı hizmetleri, yangın algılama sistemleri, yangın tüpü dolumu ve yangın merdiveni gibi yangından korunma sistemlerine yönelik ürünler bulunmaktadır. Firmamız sektörde emin adımlarla yürüyen “kalite belgelerine” sahip profesyonel kadrosuyla bu işleri yapmaktadır. Firmamızı aramanız halinde “ücretsiz” keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Araç İçi Yangın Tüpleri

Araçlar yılın belli bölümlerinde muayeneden geçmek zorundadır. Araçların türüne bağlı olarak bu muayene süreleri değişiklik göstermektedir. Araçlarda bulundurulması gereken araç içi yangın tüpleri de yine muayene sisteminde değerlendirilir. Peki yangın tüpü bulunmayan araç muayeneden geçer mi?

Araçların kusursuz biçimde muayeneden geçmesi için lastik tekerlekli traktörler ve motosiklet hariç tüm motorlu taşıtlarda yangın tüplerinin yer alması gerekmektedir. Ancak ilgili araçlarda yangın söndürme tüplerinin bulundurulmaması muayenede hafif kusur olarak sayılmaktadır. Bu sebepten ötürü de muayene geçişlerinde herhangi bir engel sayılmamaktadır.

Araçlarda yer alması gereken yangın tüplerinin hacmi de yine araçlara göre değişiklik göstermektedir. Buna göre minibüsler, kamyonetler ve binek araçlar için yangın tüpü kapasitesi 1 KG olmalıdır. Ağırlığı toplam 12 tondan düşük kamyonlarda bu ağırlık 4 KG olmalıyken 12 tondan yüksek kamyonlar içinse minimum ağırlığın 6 KG olması gerekmektedir.

Bu bağlamda araçlarda olması gereken yangın söndürme tüplerinin bulundurulmaması durumunda hafif kusurlu olarak sayılacaktır. Bu hafif kusur ise araçların muayeneden geçmemesi için bir sebep değildir.

Yangınlar evlerde, konutlarda, işyerlerinde çıkacağı gibi araçların içerisinde de çıkabilir. Özellikle de yakıttan dolayı yangınların çıkma durumu söz konusudur. Araç yangın tüpü de yine bu kapsamda mutlaka değerlendirilmesi gereken olaylardan biridir.

Araç içi yangın tüpleri belirttiğimiz üzere aracın hacmine ve büyüklüğüne göre çeşitli boyutlarda olabilir. 1 KG, 4 KG ya da 6 KG olarak değişen bu boyutlardaki yangın söndürme tüplerinin mutlaka araçlarda bulunması da önemlidir.

Araç içi yangın tüpleri olan araçlarda oluşabilecek yangın durumlarına karşı alınacak önlemler de daha sağlam ve yeterli önlemler olacaktır. Bu gibi durumlarda araçların güvenliğini sağlamak, oluşabilecek felaketleri önlemek ve neticesinde daha da güvenli bir araç izlenimi vermek amacıyla yangın tüplerine önem verilmesi gerekmektedir.

Araç İçi Yangın Tüpü
Araç İçi Yangın Tüpleri

Araç İçi Yangın Tüpü Olmadan Araç Muayeneden Geçer mi?

Yangın tüpü olmadan muayene geçer mi sorusu araç sahiplerince en çok sorulan sorulardan biridir. Yangın tüpü olmadan da araç muayeneden geçebilir. Araçların muayeneden geçmesi için ağır kusurlara sahip olmaması gerekmektedir.

Araç içi yangın tüpü bulundurulmaması da araçların hafif kusurlu olmasını sağlar. Ancak belirttiğimiz üzere kişilerin çok daha güvenli bir yol gitmesi, neticesinde oluşabilecek felaketlere karşı da önlemler alabilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda kişilerin araçlarına uygun ne gibi yangın söndürme tüpleri alması gerektiği konusunu araştırarak hareket etmesinde de yarar vardır. Bu gibi araştırmalar yapılarak yangınlara karşı önlemler alınması kişilerin felaketleri önlemesi anlamına gelmektedir.

Özgüven Yangın Söndürme Sistemleri firması araç içi yangın söndürme tüpü‘nde olduğu gibi diğer tüm alanlarda 10+ yıl deneyimli-profesyonel kadrosu ve TSE, HYB, CE, ISO belgeli ürünleri ile sizlere hizmet vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak, ücretsiz keşif ve fiyat teklifi’nde hizmetimizden yararlanmak için 0212 428 07 64 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir