Tekirdağ Otomatik Söndürme Sistemi İmalatı Ve Montajı
Buradasınız: Anasayfa / Blog
24 Ekim 2021, Pazar
Tekirdağ Otomatik Söndürme Sistemi İmalatı ve Montajı
İstanbul, Çerkezköy ve Tekirdağ'da bulunan otomatik söndürme sistemi imalatı yapan firmamız; ISO,TSE ve HYB belgeleri ile hizmet vermektedir. Firmanızın ihtiyaçlarına yönelik projeler hazırlayan ve teklifler üreten firmamızdan "ücretsiz" fiyat teklifi alabilirsiniz.
Tekirdağ Otomatik Söndürme Sistemi İmalatı ve Montajı

Otomatik Yangın Söndürme Sistemi Nedir?

Otomatik yangın söndürme sistemi, yangın anında ısı ile hareket ederek ısının artması sonucu otomatik olarak devreye giren sistemlerdir. Otomatik yangın söndürme sistemleri server odaları, mutfak, arşiv, pano vb. bir çok alanda kullanılmaktadır. Günümüz şartlarında araçlarda dahi bulunan otomatik söndürme sistemleri yapılmaktadır. Otomatik Yangın Söndürme Sistemi: İnsan gücü olarak müdahale edilemeyecek büyüklükte yangın çıkabilme riski yüksek yerlerde bulunan, yangını hızlı bir şekilde algılama özelliği sayesinde başlamadan söndüren ve çevreye yüksek sesli bir şekilde uyarı gönderen sistemlere denir.

Gazlı söndürme sistemleri, FM 200 gazlı söndürme, Novec 1230 gazlı, Davlumbaz söndürme, Kabin içi söndürme, argon gazlı, CO2 gazlı, Marin gazlı ve İnergen gazlı olarak çeşitlere sahiptir. Tüm bu söndürme sistemleri birbirine montajlı birkaç tüpten oluşup, etki alanına göre istenilen genişlikte döşenebilmektedir. Davlumbaz söndürme sistemleri davlumbazın alt ve iç kısımlarına etki edebilecek niteliktedir. Kabin içi söndürme sistemi, büyük ölçekli kablo kabinlerinin iç kısmında başlayacak yangını kontrol etmektedir.

Sprinkler Söndürme Sistemleri, otomatik söndürme sistemi olarak, insan eliyle ulaşılmayacak yerlerin tümünün söndürülmesinde etkilidir. Hızlı ve etkili bir şekilde müdahale yeteneğine sahip olduğu ve yangın sonrası, bölümdeki ürünlerin fiziksel yapılarına zarar vermeme özelliği ile çokça tercih edilir.

Köpüklü Söndürme Sistemleri, özelikle yakıt içeriği, sıvı kimyasal maddeler ve yanıcı kimyasalların kullanıldığı iş yerleri veya laboratuarlarda tercih edilmektedir. Söndürme sisteminin içeriği de kimyasal köpük olduğu için, yangında yanan kimyasalların kontrol edilmesinde çok etkilidir. Etki alanı incelendiğinde, uçak depoları, yakıt nakliye ve tutma istasyonları, limanlar ve petrokimya işletmeleri köpüklü söndürme sistemlerini tercihe etmektedirler.

Otomatik Söndürme Sistemlerinin montajından önce iyi bir etüt çalışması gerekir. Çünkü bu sistemler kullanılacağı yerin büyüklüğü, hacmi, çalışılan ürünler ve bina yapısı dikkate alınarak montaj edilmektedir. Yanıcı ve parlayıcı maddelerin yoğun olduğu birimlerde, enerjinin toplandığı ve dağıtıldığı ünitelerde, işletmenin arşivinin saklandığı depolar veya bilgi-işlem merkezlerinde otomatik sistemlerin kullanılması elzemdir. Bu birimlerde başlayan yangınlar hassas olan belgelerin, kimyasalların veya kabloların kısa zamanda zarar görmesine ve yangının alev olarak hızlı bir şekilde yayılmasına neden olmaktadır. Zararın ve can kaybının ez aza indirgenmesi açısından otomatik söndürme sistemleri hiç tereddüt etmeden döşetilmelidir.

Herhangi bir yangında, işletmenizin arşivi yok olma tehlikesiyle karşılaşacağı gibi, işletmeye mal olacak maddi zarar da çok olmaktadır. Kurumsal kimliğinizin devamı ve güvenirliliğinizin zedelenmemesi için otomatik yangın söndürme sistemlerinden vazgeçmemeniz faydanıza olacaktır.

Bu sistemlerin montajından önce TSE standartlarında kontrolleri yapılmakta, herhangi bir gaz sızıntısı olup olmadığı test edilmekte, işletmelerdeki veya binalardaki personel sistem konusunda mühendisler tarafından bilgilendirilmektedir. Sistemin uzun süre dayanıklı olması ve risklerin baştan elemine edilmesi işletmelerin iş güvenliği ve işçi sağlığı açısından da avantajlarından biri olmaktadır.

Sprinkler Sistemi Yangın Algılama Sistemleri  
Sprinkler Otomatik Söndürme Sistemi
Yangın Algılama Sistemleri 
 
Pano Söndürme Sistemş
Davlumbaz Söndürme Sistemleri
 
Pano Söndürme Sistemi
Davlumbaz Söndürme Sistemleri
 

 

 

Hizmetlerimizle ilgili bilgi ya da ücretsiz fiyat teklifi almak için bize buradan ulaşabilir; sitemizde bulunan teklif alma formunu kullanabilirisiniz.

Sağlıklı günler dileriz. 

Etiketler
tekirdağ otomatik söndürme sistemi
tekirdağ yangın söndürme firmaları
tekirdağ sprink sistemi
tekirdağ yangın firmaları
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın