Davlumbaz Söndürme Sistemi
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Davlumbaz Söndürme Sistemi
Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz Söndürme Sistemi Nerelerde Kullanılır

İçinde mutfağı bulunan tüm işletmelerin kurdurmak zorunda olduğu mutfak davlumbaz söndürme sistemi, son yıllarda giderek artan denetimlerle de sıkı bir şekilde takip edilir olmuştur. Yangının başlama ihtimalinin en yüksek olduğu yer, ateş ile yapılan işlerin merkezi olan mutfaklar olduğu için mutfak davlumbaz söndürme sisteminin bulundurulması personel için de hayati önem taşır.

Mutfak ve ocak kullanıldığı sürece yukarıya doğru ilerleyen dumanların oluşturduğu kurumlar tehlike arz etmeye başlar. Sürekli ısınan bacadaki kurumların tutuşması çok kolaydır. İşte bu noktada devreye otomatik mutfak davlumbaz söndürme sistemi girmekte ve alevlenmeyi başlamadan söndürmektedir. Bu tür yangınlarda yukarı doğru çıkan alevler kat aralarını yada direkt olarak çatıyı tutuşturduğu için mutfak mensubu tarafından fark edilemez ve tehlike ansızın büyür.

Tertipli olarak bakım yapmış oldurılan mutfak davlumbaz söndürme sistemi oluşabilecek yangınları önler. Devasa davlumbazların alt bölgeleri mutfaktakiler tarafından görünebilir ve temizlenebilir olsa da, yukarı doğru ince bir şekilde idame eden bacadaki olumsuzluklar ne yazık ki görülemez. Isınma sona erdikten sonrasında katılaşan baca içi yağlar tehlikeli bir yakıta dönüşür. Bu yakıtın ısı ile birlikte yanar duruma gelmesi ise an meselesidir. İşte mutfak içi otomatik davlumbaz söndürme sistemleri iyi bir şekilde montaj edilir ise, bacanın içindeki her alevlenmeye müdahale edebilir.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Yönetliği Nedir?

Davlumbaz söndürme sistemleri yönetmeliğinin 2009 yılından itibaren güçlendirilerek geçerli hale geldiğini söylemiştik. 27344 sayılı Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik de davlumbazların kurulma zorunluluğuna atıfta bulunur. Böylece;

Konutlar dışındaki avm’ler ve diğer yüksek binalarda bulunan, 100 kişiden fazla insana hizmet elde eden mutfaklarda bu sistem kesinlikle bulundurulmalıdır. İnsan sayısı yapılan işin yoğunluğunun göstergesi olduğundan davlumbaz söndürme sistemlerinin bu mutfaklarda uyarı sistemi, gaz kesme, alev algılama şeklinde özelliklerle kurulması yaşamsal önem taşır.

Davlumbaz söndürme sistemi yönetmeliği muhtevasında adı anılan tüm ticari müesseseların ve resmi kurumların söndürme sistemleri ile ilgili maddelere uyması gerekmektedir.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Fiyatı

Davlumbaz söndürme sistemi fiyatı sistemin kurulacak alanı üzerinden hesaplanmaktadır. Yapılacak işte ocağın büyüklüğü ve bir çok etken madde bulunmaktadır. Söndürücü maddenin farklılıkları, yapılacak sistemin otomasyonu fiyatı belirleyen etkenler arasındadır. Eğer sizde davlumbaz söndürme sistemi hakkında detaylı bilgi ve keşif talep ediyorsanız lütfen bize iletişim bölümünden ulaşınız.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın