Pano Söndürücüler
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Pano Söndürücüler
Pano Söndürücüler

Pano Söndürme Sistemi Nedir?

Pano söndürme sistemleri işletmelerde ve oturum alanlarında en yüksek yangın riskine sahip bulunan elektrik altyapısının merkezi panolarında kullanılmaktadır. Bu tür yerlerdeki riski minimize ederek işletmeleri güvenli hale dönüştüren sistemler, düşük yatırımlarla yüksek performans sağlamaktadır.

  • Elektriksel malzemelere zarar vermeyen bir yapıda üretilen sistemlerdeki gazlar, atık madde bırakmayan, kokusuz ve renksiz gazlardır.
  •  
  • Kendiliğinden harekete geçen ve yangının başladığı anda söndürülmesini sağlayan sitemler, elastik ve ısıya duyarlı kırmızı renkli idrak etme hortumuna sahiptir.

Söndürme sistemi, hortumun elektrik sisteminin içerisinden geçmiş olduğu her alanı koruma altına almaktadır. Sistem tek başına çalışabildiği şeklinde sistem kapatma şalteri veya bir alarm sistemine bağlı olarak da çalıştırılabilmektedir.

 

Pano Söndürme Sistemi Nedir?   Pano Söndürme Sistemi Nasıl Çalışır?  Pano Söndürücü Sistem

 

 

Pano İçi Söndürme Sistemi Nasıl Olur?

Pano içi söndürme sistemi tasarımında kabloların geçmiş olduğu bölgelere polimer borular döşenmektedir. Asla bir kör nokta kalmayacak şekilde birçok sayıda eriyebilen bölümlerden oluşan bu borular yardımıyla, yangın nerede başlarsa başlasın anında müdahale imkanı tanımaktadır. Alanında uzman kişilerce montajı yapılması gereken mikro söndürme sistemleri, düzenli bakımlar ile de aktiflik özelliğini korumaktadır.

Polimer boruların zayıf noktalarının yangında oluşacak ısı ile söndürme nozulu gibi çalışması prensibi uygulanmaktadır. Bu tasarımda tüpün panoya yakın yerde bulunması önemlidir. Algılayıcı sensör mantığı ile ısının artmasıyla birlikte duyarlı yerlerinde otomatik şekilde delinen polimer boru, yangını söndürecek ajanın ısı yürüyerek bölüme zerk edilmesi ile de yangına daha başlamadan önce müdahale etmektedir.

Isının tehlikeli bir boyuta gelmeden önce boruya zarar vermesi ve söndürücü gazın üzerine yayılması temel prensibi ile çalışan pano içi söndürme sistemi, yükte hafif ancak pahada ağır bir ünitenin sağlıklı şekilde korunmasını sağlamaktadır. Bu özelliği ile biroldukça kablo galerisinde ve panoda HFC 125, HFC 236, HFC 23 ve FM 200 gazlarının olduğu tüpler kullanılmaktadır. Böylece elektrik yangınlarında iletkenlik olmadan söndürme kabiliyeti sağlanmış olur. Müdahale edecek kişilerin de sağlık tehlikesi yaşamasının önüne geçilmiş olur.

 

Pano Söndürme Sistemi Fiyatları

Montajı yapılacak pano ve yerine göre değişiklik gösterebilen fiyat yapısına bağlıdır. Seçeceğiniz gazın cinsi, ağırlığı ve kaç mt kullanılacağı hesaplanmalıdır. Ancak hesaplama yapılırken doğru hesaplama yapılarak hareket edilmelidir. Aksi halde yetersiz kalan gaz söndürmeye yetmeyebilir ve harcamış olduğunuz miktar çöpe gidebilir. Bundan kaynaklı, satın alacağınız ürün içeriğini ve sertifikalarını mutlaka satıcınıza danışınız. Ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 

Ücretsiz keşif hizmetini kullanarak teklif almak için, bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın