Davlumbaz Söndürme Sistemi konusunda hizmet veren firmamız 10+ yıllık tecrübesiyle İstanbul – Beylikdüzü ve Tekirdağ – Çerkezköy şubelerimizle hizmet vermektedir. Firmamızda davlumbaz sistemleri imalatı dışında, yangın algılama sistemleri, yangın tüpü dolumu ve yangın merdiveni gibi yangından korunma sistemlerine yönelik ürünler bulunmaktadır. Firmamız sektörde emin adımlarla yürüyen “kalite belgelerine” sahip profesyonel kadrosuyla bu işleri yapmaktadır. Firmamızı aramanız halinde “ücretsiz” keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Davlumbaz söndürme sistemi, mutfakların güvenli bir alan olmasında rol oynayan önemli bir ihtiyaçtır. Mutfaklarda kullanılan davlumbazların, uzun süre temizlenmeden kullanıldığı taktirde içinde biriken yağların herhangi bir sebeple tutuşmasından kaynaklanan davlumbaz yangınları güvenliği tehdit etmektedir. Davlumbaz Söndürme Sistemi davlumbazlarda çıkacak yangınlarının söndürülmesinde en kolay ve en etkili çözüm yoludur. Otomatik söndürme sistemleri otel, hastane, restoran, fabrika vb. kuruluşların mutfaklarında bulunan davlumbazlarında oluşabilecek yangınları çıktığı noktada çok kısa sürede algılayarak en az hasarla söndüren sistem olması nedeni ile mutfaklarda güvenle kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Sistem üzerinde, kırmızı algılama hortumu bulunmaktadır. Algılama hortumu, alevi algıladığı noktada söndürme sistemini devreye sokmaktadır. Sistem, algılama ve söndürme işlemini otomatik olarak yapmasının yanı sıra, manuel boşaltma butonu ile elle basarak da yangının söndürülmesine olanak vermektedir. Mutfak davlumbaz sistemleri böylelikle başarıyla sonuca ulaşır.

Yağ yangınları mutfak alanlarında en riskli ve tehlike oluşturacak yangınlardan biridir. Bu nedenle mutfak alanlarında Davlumbaz Söndürme Sistemi kullanılmaktadır. Mutfak ve pişirme tezgahlarında ortaya çıkan duman davlumbaza ait geniş bir hazneden geçerek bacaya ulaşmaktadır. Yüksek sıcaklık ve belirli bir ısıya sahip bu dumanın davlumbazlar ile bacalarda oluşturduğu yangın riskini önlemek ve engellemek için davlumbaz söndürme sistemi kullanılmaktadır. Bu olası tehlikeyi önlemek için yangın ürünü olarak en kaliteli ve yüksek teknoloji ürünü davlumbaz yangın söndürme sistemlerini, otomatik müdahale edecek şekilde Özgüven Yangın Sistemleri olarak teslim etmekteyiz.

Davlumbaz Söndürme Sistemi
Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Mutfak ocakları ve tüm ekipmanları her zaman yangın tehlikesi altında olduğu için, özellikle bu alanlarda önlem alınması zaruridir. Belirli sayıda insana hizmet veren mutfaklarda davlumbaz söndürme sistemi bulunması yasal bir zorunluluktur. Bu yüzden bu birimlerin faaliyete geçmeden önce yangından korunması adına tüm önlemlerin alınmış olması gerekmektedir. İnceleme ve denetimlerde ruhsat başvurusunda problem yaşanmaması için gerekli kanuni gereklilikler yerine getirilmelidir. Her türlü ince detayı hesap ettiğimiz davlumbaz sistemi tasarımında ocakta oluşan sıcaklık ve beraberindeki dumanı, pişirme tezgahları ve fritözlerdeki kızarmayı göz önüne alarak gerekli dayanıklılık testlerini gerçekleştiriyoruz.

Teknolojideki tüm gelişmeleri takip ederek, en az maliyetle en yüksek verimi elde etmeniz için  Özgüven Yangın Söndürme Sistemleri olarak tüm imkanları seferber ediyoruz. Küçük bir kıvılcımla başlayan ve devasa zararlara yol açabilen yangın gibi felaketlerin önlenmesi için uzman ekibimiz tüm enerjisini bu alanda kullanmaktadır. Korunacak alana en uygun tasarımlar inşa edilerek gerekli donanımlarla birlikte hazırlanmaktadır.

Özgüven Yangın Söndürme Sistemleri olarak yılların kazandırdığı deneyim ile tasarım ve üretimini bitirdiğimiz ürünümüzün montajını da en koruyucu olacak şekilde hatasız olarak gerçekleştirmekteyiz. En küçük bir yanılma payının bile olmaması gerektiğinin bilincinde olarak toplam kalite yönetimi felsefesini benimsemekteyiz. Sıfır hata ile teslim ettiğimiz ürünlerimizin düzenli kontrollerini yaparak koruma özelliğini yitirmemesini destekliyoruz.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri
Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz Söndürme Sistemi Özellikleri

Mutfak Davlumbaz Sistemleri için Manuel ( El İle ) Kontrol Mekanizması

 • Elektrik ve gaz sistemi kesme özelliği.
 • Sistemi harekete geçiren itici gazın doluluğunu gösteren manometre.
 • Sistemi manuel boşaltma butonu.

TESISAT VE MONTAJ EKIPMANLARI

 • D-R Pişirici ocak koruma nozulu
 • D-G Kömürlü elektrikli ızgara koruma nozulu
 • D-F Fritöz koruma nozulu
 • D-A Baca ve davlumbaz filtre koruma nozulu

BASINÇLI HASSAS ALGILAMA SISTEMI

 • D-det algılama kablosu, yangını algılar ve sistemin çalışmasını sağlar.
 • 1/2 – 3/4 ve 1″ ebatlarda galvaniz veya paslanmaz çelik boru ve bağlantı malzemeleri

D-CON KONTROL MEKANIZMASI

 • Algılama sistemi yangını algıladığı anda D-con kontrol mekanizmasını tetikleyerek azot gazı ile basınçlandırır
 • İtici azot gazı ile basınçlandırılan D-con, söndürme kimyasalı olan
 • Fire Eraser Sıvı Kimyasal Söndürücünün serbest kalmasını sağlar.
 • Serbest kalan söndürücü kimyasal, çelik borulardan geçerek nozullar vasıtasıyla Mutfak Davlumbaz Sistemleri yangını söndürür.

Özgüven Yangın Söndürme Sistemleri firması davlumbaz söndürme sistemi imalatı‘nda olduğu gibi diğer tüm alanlarda 10+ yıl deneyimli-profesyonel kadrosu ve TSE, HYB, CE, ISO belgeli ürünleri ile sizlere hizmet vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak, ücretsiz keşif ve fiyat teklifi’nde hizmetimizden yararlanmak için 0212 428 07 64 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir