Otomatik yangın söndürücü neden olmalı sorusunun cevabı bazı durumlarda, bir yangın olayı sırasında, belirli bir sıcaklığa ulaşıldığında veya alev veya duman algılandığında tetiklenen otomatik söndürücülerin kullanılması akıllıca bir fikir olabilir .

Özellikle su tahribatının pahalı olacağı durumlarda, yangın söndürme sistemlerine alternatif olarak kullanılabilecek modern yangın koruma cihazları vardır. Günümüz teknolojisi, bilgisayarlı yangın söndürücüleri güvenilir ve mantıklı bir tercih haline getirmektedir.

otomatiksondurme
otomatik yangın söndürücü

NASIL TASARLANIR?

Otomatik yangın söndürücü sürekli güvenlik ve yangına karşı koruma sağlar. Yönetilmesi veya izlenmesi gerekliliğini ortadan kaldırır, ancak manuel yangın söndürücüler gibi, optimum çalışma ve güvenlik için sık sık bakımlarının yapılması gerekir.

İki önemli otomatik sistem sınıfı vardır; bunları geleneksel söndürücülerden ve yangın söndürme sistemlerinden ayrı kılan ortak özellikleri vardır.

1. MÜHENDİSLİK SİSTEMLERİ VEYA TOZ SÖNDÜRÜCÜLER

Özel uygulamalar ve durumlar için tasarlanmıştır.

Bazı örnekler: trafo kasaları, endüstriyel bilgisayar temiz oda tasarımları ve teknelerde ve kimyasal depolama tesislerinde kurulu olanlar.

2. ÖNCEDEN TASARLANMIŞ SİSTEMLER VEYA GAZLI SÖNDÜRÜCÜLER

Önceden kurulmuş basit ajanlarla tipik kullanım için üretildi; Bu birimler ortak uygulamalarda kullanılır ve şimdi yerleşim yerlerinde daha fazla görünmektedir. Her iki sistem de manuel çalışmaya gerek kalmadan yangını bastırır.

3. OTOMATİK SİSTEM NASIL ÇALIŞIR?

Otomatik bir sistem bağımsız olarak bir algılama yöntemi, aktivasyon için bir tetikleyici ve yangını bastırmak için bir madde ile çalışır.

Otomatik bir sistemin çalışma mekanizması manuel bir yangın söndürücüye eşittir, ancak en büyük fark, otomatik sistemi çalıştırmak için kolu sıkmak yerine bir cam ampul içerir.

Cam ampul, ısındığında genleşen, ısıya duyarlı bir malzeme içerir. Önceden belirlenmiş sıcaklığa dokunduğunda cam ampul patlar ve otomatik sistemin çalışması için sinyal verir.

Tipik olarak, maddeler basit ıslak veya kuru kimyasal tiplerdir (önceden tasarlanmış sistemlerde) veya sıvı olarak depolanabilen ve güvenlik ve verimlilik için bir gaz olarak dışarı atılan formüle edilmiş maddelerdir.

4. OTOMATİK BİR SİSTEMİN AMACI VE YARARLARI

Otomatik sistemler denetlenmeyen bölgeler için harika araçlardır. İnsansız yerleri bu uygun maliyetli yangından korunma yöntemini kullanarak koruyabilirsiniz.

Otomatik yangın söndürücü cihazı birçok durumda güçlüdür. Diğer yangından korunma sistemlerinin pratik olmayacağı bazı yerlerde yararlıdırlar.

5. YARARLARI

1. Yıl boyunca 24/7 yangından korunma sağlar

2. Sertifikalı yıllık test gerekmez

3. hızlı yangınları söndürür

4. Yangın sigortası primlerini azaltabilir

5. birçok yerde uygun fiyatlı yangın söndürücü

26 Eylül 2019

Selam.

Nerede web sitenizde ücretsiz xevil indirebilirsiniz?
Desteğinizden bilgi aldım. Xevil, captcha çözümü için gerçekten en iyi programdır, ancak en son sürümüne ihtiyacım var.

Teşekkür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir