Yangın Eğitimi ve Tatbikatı

Yangın Eğitimi ve Tatbikatı konusunda da hizmet veren firmamız 10+ yıllık tecrübesiyle İstanbul – Beylikdüzü ve Tekirdağ – Çerkezköy şubelerimizle hizmet vermektedir. Firmamızda yangın eğitimi ve tatbikatı hizmetleri dışında, yangın algılama sistemleri, yangın tüpü dolumu ve yangın merdiveni gibi yangından korunma sistemlerine yönelik ürünler bulunmaktadır. Firmamız sektörde emin adımlarla yürüyen “kalite belgelerine” sahip profesyonel kadrosuyla bu işleri yapmaktadır. Firmamızı aramanız halinde “ücretsiz” keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Doğal afetler arasında yer alan yangınlar insanların can ve mal kaybına sebep olacak en tehlikeli afetlerdendir. Özellikle de kapalı alanlarda insanların tutsak kalması ve yangınlardan çıkan dumanlardan da etkilenmesi kişilerde çok büyük hasarlar da bırakmaktadır. Buna göre yangınlarda kişilerin daha fazla tecrübeye sahip olması adına yangın eğitimi ve tatbikatı önemi de araştırılması gerekiyor. Okullarda çok fazla tekrarlanan yangın tatbikatları çok önemli eğitimlerin de başında gelmektedir. Nitekim gerek okullarda gerek evlere gerek işyerlerinde gerekse de bu gibi kapalı alanlarda çıkabilecek yangınlara karşı kişilerin nasıl davranması gerektiğiyle alakalı tatbikatlar ve eğitimlerin düzenlenmesi kişiyi o anlarda daha sakin yapacaktır. Özellikle de bu gibi afetler karşısında heyecanına yenik düşerek ne yapacağını bilmeyenler için yangın eğitimi ve tatbikatların önemi çok daha fazla olmalıdır.

Yangın Eğitimi ve Tatbikatı
Yangın Eğitimi ve Tatbikatı

Yangın tatbikatı eğitimi amacı yangın anında kişilerin nasıl davranması gerektiğiyle alakalı yönlendirmelerin doğru yapılmasıdır. Bu gibi durumlarda soğuk kanlılığımızı koruyup, olabildiğince sakin kalmalıyız. Özellikle de belirttiğimiz üzere yangın tatbikatlarının kişilerin doğru yönlendirecek olması da yine bu noktada felaketlerin etkisinin azaltılmasına da yardımcı olacaktır.

Yangın eğitimi ve tatbikatı ‘nda genel olarak yangınla mücadele yöntemleri için bilgilerin pratik olarak sunulması, teori olarak da yine kişilerin ne gibi davranmaları gerektiğiyle alakalı bilgileri edinmesi mümkündür. Tüm bu bilgilendirmeler ile alakalı olarak kişilerin mutlaka eğitimlere ayak uydurması da gerekmektedir. Yangın eğitimleri ve tatbikatı eğitimlerini almak için belirli kurum ve kuruluşlara başvurular da yapılabilir.

Yangın Eğitimi ve Tatbikatı Nasıl Yapılır?

Yangın eğitimi doğal afetler arasında en çok zararı verenlerden biri olarak yangınların engellenmesi amacıyla bilgi edinildiği eğitimlerdir. Yangın eğitimi alan kişilerin yangın anlarında nasıl davranması gerektiği, ne gibi yangına müdahale yöntemleri uygulaması gerektiği ve hangi söndürücüleri kullanması gerektiğiyle alakalı temel ve teknik bilgileri alması mümkündür. Buna göre yangın eğitimi genel içeriği şu şekildedir:

  • Yangın dolapları ve itfaiye hortumları
  • Yangın türleri, yangın yerindeki tehlikeler
  • Yanma ve yangın, yangına sebep olacak faktörler
  • Yangın acil durum ekipleri ve görevleri
  • Yangın türüne göre uygun olan yangın söndürme cihazlarını kullanma
  • Söndürme maddeleri, yangın söndürme cihazları ve kullanımı
  • Başlangıç esnasındaki yangınları söndürme
  • Yangın anında acil durumda yapılması gerekenler

Tüm bu yangın eğitimi ve tatbikatı eğitimlerinin alınmasıyla birlikte kişiler yangın anlarında nasıl davranacaklarını bilerek hareket edecektir. En basiti yangınların neyden meydana geldiklerini de tespit ederek ona uygun söndürme sistemlerini kullanacaklardır. Bu gibi temel ve teknik bilgilerin alınması amacıyla yangın eğitimlerine katılım gösterilmesi de son derece önemlidir. Aksi taktirde yangınlar birçok felakete yol açabileceği gibi can ve mal kayıplarını da artıracaktır.

Özgüven Yangın Söndürme Sistemleri firması yangın eğitimi ve tatbikatı ‘nda olduğu gibi diğer tüm alanlarda 10+ yıl deneyimli-profesyonel kadrosu ve TSE, HYB, CE, ISO belgeli ürünleri ile sizlere hizmet vermektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak, ücretsiz keşif ve fiyat teklifi’nde hizmetimizden yararlanmak için 0212 428 07 64 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir