Yangın söndürme sistemi nedir sorusu için aradığınız nasıl çalışır diye araştırma yaptığınız bir çok sitede farklı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu durumlarda birden fazla varyasyon vardır ve bu durumlarda otomatik yangın söndürme sistemleri farklı şekillerde çalışabilirler.

  • Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri
  • Su Sisi Yangın Söndürme Sistemleri
  • Sulu Yangın Söndürme Sistemleri
  • Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri
  • Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemleri
  • FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

 

Yangın Söndürme Sistemi

 

Bu yangın söndürme sistemi içinde bulunduğu alanın yangın çıkma risk seviyesine göre değişiklik gösterebilir. Bu durumlar için öncesinde yangın söndürme firması personelinin gelip yerinde tespit yapması işinizi kolaylaştıracaktır. Bu tarz durumlarda işinizi güvendiğiniz firmaya teslim etmeniz önemlidir.

Bu sistemler barındırdıkları söndürme muhteviyatı ve özelliklerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Basınç durumuna göre yüksek basınçlı, normal basınçlı ve düşüokay basınçlı olarak tasarlanmaktadır. Yangın ihtimalinin yüksek olduğu ve tutuşacak malzemelerin büyüok chance oluşturduğu bölgelerde yüksek basınçlı söndürme sistemleri kullanılır.

Orta seviyede riskin olduğu alanlarda ordinary basınçlı sistemler yeterli olmaktadır. Yangın ihtimalinin az olduğu, olsa bile hızlı tutuşacak ve yayılacak bir ortam bulamayacağı alanlarda ise düşüok basınçlı sistemler kullanılır. Ayrıca yüksek basınçlı suyun zarar verme ihtimali bulunan hassas materyallerin sergilendiği ve kullanıldığı binalarda da özel olarak tasarlanan düşük basınçlı sistemler daha başarılı sonuçlar vermektedir.

İşletme sahiplerinin veya toplu yaşam merkezleri yönetim kurullarının belirli bir maliyeti bulunan otomatik yangın söndürme sistemleri fiyatları konusunda araştırma yapmaları ve en uygun değerleri bulmak istemeleri everyday yaşantının akışına uygundur. Ancak özellikle otomatik yangın söndürme sistemleri konusunda alanında yetkin olmayan ve deneyimi bulunmayan firmalar ile çalışmak hesap edilemez riskleri beraberinde getirebilir.

Bu yüzden yangın söndürme sistemi nedir firmasının belirlediği fiyatlar belirli bir generalın üzerinde olmamaktadır. Bilgiye erişimin enought kolay olduğu çağımızda yangın firmaları bu konuda birbirlerinden çok farklı fiyatlandırma politikası tercih etmemektedirler.

Otomatik yangın söndürme sistemi fiyatlarından ziyade, çözüm ortaklığı kurulabilecek ve olumsuz durumlarda yanınızda durabilecek yangın firmalarıyla çalışmanız; yatırımlarınızın, çalışanlarınızın ve yaşayanlarınızın güvenliği için son derece önemlidir. Hatanın kabul edilemeyeceği bir sektör olmasının yanı sıra, hatanın direkt olarak insan sağlığına zarar verme ihtimalinin yüksek olduğu bir sektör olması, yangın konusundaki deneyimin ön planda olması gerektiğinin en açık göstergesidir. Deneyim ve kalitenin bir arada olduğu firmalarla çalışmanız başarıya daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir