Yangın tüpü dolumu yapan firmamız 10+ yıllık tecrübesiyle İstanbul – Beylikdüzü ve Tekirdağ – Çerkezköy’de hizmet vermektedir. Firmamızda yangın tüpü dolumu dışında, yangın merdiveni imalatı, yangın algılama sistemleri ve yangın tesisatı gibi yangından korunma sistemlerine yönelik ürünler bulunmaktadır. Firmamız sektörde emin adımlarla yürüyen “kalite belgelerine” sahip profesyonel kadrosuyla bu işleri yapmaktadır. Firmamızı aramanız halinde “ücretsiz” keşif talebinde bulunabilirsiniz. İhtiyacınız halinde yangın tüpü dolumunun yanı sıra yangın söndürme cihazlarını sıfır olarak tarafımızdan temin edebilirsiniz

. Yangın tüpü dolumunda firmalar genelde kalitesiz toz kullanarak “tüketicinin hayatını” riske atmaktadırlar. Ancak firmamızda kullanılan VEREYA marka %40 ve %90 MAP oranına sahip söndürücü tozlar bulunmaktadır.

 

YANGIN TÜPÜ DOLUMU NASIL YAPILIR? 

Yangın tüpü dolumu içeriğiyle doğru orantılıdır. Dolayısıyla içeriğin farklı olması halinde yangın anında tehlike ile baş başa kalabilirsiniz. Tehlike ile baş başa kalmamak için firmamızdan detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Telefonla destek için bize 0212 428 07 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Doluma alınan yangın söndürme cihazı için ilk yapılacak iş, içerisinde bulunan itici gazın ( azot ) boşaltılmasını sağlamaktır.

Azot gazı boşaltıldıktan sonra cihazın vanası sökülüp cihazın içinde bulunan kimyevi madde vakum makinesi yardımıyla boşaltılır. Kimyevi madde çekildikten sonra gövde üzerinde bulunan üretim tarihi veya varsa test tarihine bakılır , gövde kullanım süresi dolmuş ise gövde hidrostatik teste tabi tutulur. Şayet gövde kullanım süresi geçmemiş , gövdesinde darbe ve korozyon yoksa dolum işlemlerine başlanır.

Özgüven Yangın Tüpü Dolumu

Cihazın içi boş vaziyette vakum makinasına konur ve toz vakum makinesi ile gövdenin içine boşaltılır. Bu işlemden sonra daha önce gövde üzerinden sökmüş olduğumuz vanamızın içi sökülerek temizlenir , contalar kontrol edilip yenileriyle değiştirildikten sonra manometrenin kontrolü yapılır. Bu işlemlerden sonra vana hazır hale gelir ve cihazın üstüne konup cihaz kapatılır.

Daha sonra cihaz mengeneye konup vanası iyice sıkılır , cihazı mengeneden çıkarmadan cihazı içine itici gaz olarak 18 bar azot gazı basılır. Azot basım işlerinden sonra cihazdaki basınç kaçaklarını görmek için cihaz su testine tabi tutulur varsa cihazda ki basınç kaçakları giderilir.

Su testinden sağlam çıkan yangın söndürme cihazının hortumu , pimi ve mühürü takılıp , daha sonra etiketleme işlemine geçilir , Cihaz etiketlerinde dolum tarihi , kontrol tarihi , son kullanma tarihi ve bu cihazlar hakkında genel bilgiler bulunmalıdır.

Artık cihazımız kullanıma hazır hale gelmiştir.

Yangın tüpü dolumu fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir