Yangında otomatik söndürme sistemleri yangın durumunda otomatik şekilde tetiklenen veya elle aktive edilen bu sistemlerin amacı yangını büyümeden söndürmek ya da yayılmasını önlemektir. Yaygın olarak kullanılacak olan söndürücü gazlar arasında inert gazlar ve karışımları, Karbondioksit, Novec 1230 ve FM200 bulunur. Hacmin kullanım amacı, içerdiği yangın tehlikesi ve korunacak ekipmanın özelliklerisistem seçimini belirlemektedir. Otomatik yangın söndürme sistemlerini, algılama ve kontrol ekipmanları ile mekanik tesisatı da dâhil olmak üzere anahtar teslimi kuruyoruz.

Otomatik Yangın Söndürme Sistemlerinde Kullandığımız Ürünler 
Pano-içi Yangın Söndürme ÇözümleriFM200 Gazlı Söndürme SistemleriNovec 1230 Gazlı Söndürme SistemleriCO2 Gazlı Söndürme SistemleriInert Gazlı Söndürme SistemleriAerosol Söndürme Sistemleri

Binalarınızdaki yangın riskleri, çalışma yerlerinizin ve ekipmanlarınızın sizin için önemi, önereceğimiz sistemler için belirleyici olmaktadır. 
Korunacak hacimlerin ya da ekipmanların kullanım amaçları ve meydana gelebilecek yangın tipleri, ne tür bir sistem kurulması gerektiğini belirleyen unsurlardır.
Patlayıcı ya da parlayıcı ekipmanların bulunduğu hacimlerde, bilgi işlem, arşiv gibi bilgilerin depolandığı yerlerde, enerji toplama ve dağıtım noktalarında farklı gazlı söndürme sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.


Hacimlerde insan bulunması ya da bulunmaması hangi sistemin kurulacağını belirleyen öğelerden birisidir. Yangında Otomatik Söndürme Sistemleri
Dünyanın önde gelen üreticileri tarafından imal edilmiş, onaylı gaz ve ekipmanlar ile, sistemlerinizi uygun standartlarda yazılımlar kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

Yangın riskiniz ve işletme devamlılığının önemi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar. 
Gazlı söndürme sistemi ihtiyacınız için EEC’ye başvurduğunuzda sizin için en ideal sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

Yangında Otomatik Söndürme Sistemleri Tesisiniz ve işletmeniz incelenerek yangın riskiniz ve bir yangın anında firmanıza ait reaksiyon belirlenir.
Gazlı söndürme sisteminin uygulanması gerekli olan hacimler ve bu hacimlerin fonksiyonları belirlenir.
Gazlı söndürme sistemi uygulaması yapılacak hacimlerde elektrik, mekanik ve inşai kapsamda diğer önlemler belirlenir ve raporlanır.
Gazlı söndürme sistemi uygulaması yapılacak hacimlerdeki insan faktörü göz önüne alınarak ve onaylı yazılımlar kullanılarak ihtiyaca cevap verecek en ideal çözüm sunulur.
Geleceğe dönük genişleme ve tedarik açısından oluşacak gereksinimler da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile beraber sistem alternatifleri sunulur.
Sistem montajından sonra, devreye almadan önce gaz sızdırmazlık testi ile güvenilir sistem kurulumu sağlanır.
Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanmış olarak güvenlik ve sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslimi yapılır.
Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri var ise tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.
Yangında otomatik söndürme Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

Farklı ürün alternatifleri ile ihtiyacınız olan çözümleri üretiyoruz. 
Komple anahtar teslim olarak tesisinizin fonksiyonlarıni göz önünde bulundurarak tasarlayıp uyguladığımız yangından korunma çözümlerimiz ve geniş ürün yelpazemiz ile yanınızdayız.